27.05

Czwarty dzień
wydarzenia

10:00 | EKS LIVE - zaangażuj się online!

Dołącz do społeczności 4000 e-wolontariuszy na platformie TuDu.org.pl i zdobądź zaświadczenie o e-wolontariacie do swojego CV

Pomimo pandemii można angażować się społecznie, dzielić się doświadczeniem, rozwijać swoje umiejętności i zdobywać cenne doświadczenie. Zapraszamy na sesję dotyczącą wolontariatu online – zarówno w teorii, jak i praktyce. E-wolontariat niesie ze sobą mnóstwo korzyści: pozwala działać z dowolnego miejsca na świecie i umożliwia dzielenie się szeregiem kompetencji!

Na spotkaniu opowiemy o TuDu.org.pl – pierwszej w Polsce platformie do współpracy między organizacjami a wolontariuszami przez Internet.

Po krótkiej prezentacji z chęcią odpowiemy na Wasze pytania.

Gość | Aleksandra Belina
Jestem związana z trzecim sektorem od ponad dekady. W latach 2011-2012 koordynowałam program Wolontariatu Europejskiego w Stowarzyszeniu Promocji Wolontariatu. Obecnie pełnię rolę Dyrektorki Programowej w Fundacji Dobra Sieć – organizacji, która od 2009 roku prowadzi dwa zasadnicze programy: E-wolontariat i Moje Stypendium. Łączę działalność fundacyjną z prowadzeniem badań o organizacjach pozarządowych w Polsce – jestem doktorantką na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat prowadzę szkolenia dla organizacji społecznych, a największą przyjemność sprawia mi praca z ludźmi i dzielenie się wiedzą. 😊

Gość | Katarzyna Sawko
W Fundacji Dobra Sieć opiekuję się od niedawna e-wolontariatem i portalem TuDu.org.pl. Wcześniej koordynowałam projekty Fundacji Nowoczesna Polska oraz prace Koalicji Otwartej Edukacji; pełniłam też m.in. rolę trenerki edukacji medialnej, community manager polskiej społeczności Creative Commons oraz koordynatorki projektu Otwarte Zabytki w Centrum Cyfrowym Projekt: Polska. Od siedmiu lat rozwijam własny projekt majsterkowy – Wióry lecą – stolarka dla kobiet i nie tylko. 😊

Transmisja LIVE na:
https://www.facebook.com/EuropeanSolidarityCorps

12:00 | Turniej Esportowy - League of Legends - 4. dzień eliminacji

Zapraszamy do rejestracji!

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności wkracza na nowe pole! Po raz pierwszy w historii naszej działalności rozegrany zostanie turniej League of Legends, w którym, w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, wystartuje kilkuset adeptów esportowej rywalizacji.

Turniej opierać się będzie na konwencji walki 2vs2 (dwóch na dwóch). Tryb ten pozwala na ciekawą i dynamiczną rozgrywkę pomiędzy poszczególnymi drużynami. A walczyć jest o co – pula nagród rozlokowana jest w atrakcyjnych nagrodach rzeczowych.

Turniej będzie dla graczy rewelacyjną okazją na zaprezentowanie swoich umiejętności, ale też szansę na integrację w oparciu o rywalizację w zgodzie z zasadami fair-play.

Turniej to również szansa, by dowiedzieć się czegoś więcej o funkcjonowaniu w świecie esportu na różnych jego płaszczyznach. Zorganizowanych zostanie pięć prelekcji o następującej tematyce:

STOP HEJT
esport jako współczesna platforma komunikacji i rywalizacji w duchu fair-play;

Digitalizacja nauki i wiedzy
machine learning w esporcie jako społeczne narzędzie poznawcze;

Profilaktyka fizyczna
problemy zdrowotne związane z siedzącym trybem życia;

Profilaktyka psychiczna
jak gra zespołowa i komunikacja cyfrowa pomaga walczyć z wykluczeniem cyfrowym, szczególnie w czasie izolacji społecznej;

Zawody w esportowym ekosystemie branżowym
nowe specjalizacje na rynku pracy.

Zarejestruj się na czwarty dzień rywalizacji!

15:00 | Eurodesk LIVE – meet the Eurodesk

Studia za granicą, wolontariat międzynarodowy, staże i stypendia w europejskich instytucjach to marzenie wielu młodych ludzi.

Jest to nieocenione doświadczenie i wielka przygoda, które bez wątpienia zaowocują w przyszłości. Tego typu mobilności to niepowtarzalna okazja, aby dać sobie lepszy start, poznać ludzi z całej Europy i świata oraz zacząć płynnie mówić w języku obcym.

Do takiego wyjazdu należy się jednak odpowiednio przygotować. Wiąże się to z wieloma pytaniami – czym kierować się wybierając miejsce studiów, wolontariatu czy stażu i przede wszystkim gdzie znaleźć sprawdzoną i bezpieczną ofertę wyjazdu?

Na te pytania odpowiemy w otwartym spotkaniu dla studentów organizowanym przez Komisję Zagraniczną Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. W spotkaniu udział weźmie Julia Czaban, studentka III roku Finansów i rachunkowości na SGH. Julia była na wolontariacie międzynarodowym w Portugalii, obecnie studiuje International management w Touluse School of Management w ramach programu Erasmus+.

Spotkanie poprowadzi Waldemar Banaszek z biura Eurodesk Polska.

Gość | Julia Czaban

Transmisja LIVE na:
https://zoom.us/j/97496909405

18:00 | Warsztaty „Lasy w słoiku” – integrujemy sieci ambasadorów

Warsztaty „Lasy w Słoiku” to propozycja na wspólne działanie w duchu ekologii.

Warsztaty skierowane są  do członków sieci Europeers oraz Alumnów Europejskiego Korpusu Solidarności. Wykorzystamy możliwości połączenia i integracji online z działaniem manualnym.

Uczestnicy otrzymają od nas paczkę z niezbędnymi do pracy elementami, a łącząc się online otrzymają niezbędne informacje o tym jak zrobić i jak zadbać o swój własny ETMowy las. Warsztaty zamknięte – obowiązują zapisy.

Jeśli chcesz dołączyć do warsztatów – obserwuj nasz oficjalny profil na IG. Niedługo podamy tam szczegółowe informacje!

https://www.instagram.com/frsedukacji/

Program Na Pozostałe
Dni wydarzenia

Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

To już za nami

To jeszcze przed nami

24.05

Pierwszy dzień wydarzenia

25.05

Drugi dzień wydarzenia

26.05

Trzeci dzień wydarzenia

28.05

Ostatni dzień wydarzenia

Masz pytanie?
Napisz do nas!

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania związane
z tegoroczną edycją Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

12 + 12 =