25.05

Drugi dzień
wydarzenia

10:00 | EKS LIVE - Podróżowanie w trybie ECO

Jak jeździć po świecie i ograniczać ślad węglowy

Panel dotyczący eko-podróżowania z udziałem specjalisty i byłych uczestniczek programu Discover EU. Podczas spotkania poruszone zostaną następujące tematy: powstawanie śladu węglowego, bycie eko w dzisiejszym świecie, wpływ podróżowania na zmiany klimatu i eko pomysły na podróżowanie.

Ekspert  | Janusz Mizerny
Jest aktywnym działaczem w obszarze efektywności energetycznej, zrównoważonego rozwoju, neutralności klimatycznej i redukcji śladu węglowego. Jest również członkiem zarządu Fundacji Miasta Przyszłości i twórcą strony Green Projects poświęconej ekologii i ochronie środowiska. Spotkanie będzie transmitowane na żywo.

Transmisja LIVE na:
https://www.facebook.com/EuropeanSolidarityCorps

12:00 | Turniej Esportowy - League of Legends - 2. dzień eliminacji

Zapraszamy do rejestracji!

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności wkracza na nowe pole! Po raz pierwszy w historii naszej działalności rozegrany zostanie turniej League of Legends, w którym, w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, wystartuje kilkuset adeptów esportowej rywalizacji.

Turniej opierać się będzie na konwencji walki 2vs2 (dwóch na dwóch). Tryb ten pozwala na ciekawą i dynamiczną rozgrywkę pomiędzy poszczególnymi drużynami. A walczyć jest o co – pula nagród rozlokowana jest w atrakcyjnych nagrodach rzeczowych.

Turniej będzie dla graczy rewelacyjną okazją na zaprezentowanie swoich umiejętności, ale też szansę na integrację w oparciu o rywalizację w zgodzie z zasadami fair-play.

Turniej to również szansa, by dowiedzieć się czegoś więcej o funkcjonowaniu w świecie esportu na różnych jego płaszczyznach. Zorganizowanych zostanie pięć prelekcji o następującej tematyce:

STOP HEJT
esport jako współczesna platforma komunikacji i rywalizacji w duchu fair-play;

Digitalizacja nauki i wiedzy
machine learning w esporcie jako społeczne narzędzie poznawcze;

Profilaktyka fizyczna
problemy zdrowotne związane z siedzącym trybem życia;

Profilaktyka psychiczna
jak gra zespołowa i komunikacja cyfrowa pomaga walczyć z wykluczeniem cyfrowym, szczególnie w czasie izolacji społecznej;

Zawody w esportowym ekosystemie branżowym
nowe specjalizacje na rynku pracy.

Zarejestruj się na drugi dzień rywalizacji!

13:00 | Śledź z nami powstawanie Muralu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności w streetartowym wydaniu!

Rozwijanie kompetencji, zwiększanie pewności siebie, aktywna partycypacja w życiu społecznym, ale także budowanie relacji, przeżywanie niesamowitych przygód w duchu edukacji pozaformalnej i pomaganie to wszystko wartości i cechy charakterystyczne dla Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności.

Chcemy pokazać Wam to, co dla nas ważne, dlatego malujemy mural w samym sercu miasta. Europejski Tydzień Młodzieży to idealny moment, żeby Wam o tym opowiedzieć. Prace nad muralem trwają pod estakadą na przystanku Dworzec Centralny 10, a przez cały tydzień zapraszamy na Instagram @frsedukacji, gdzię będziemy Wam zdawać relację na bieżąco. Bądźcie z nami!

18:00 | Spotkanie LIVE z byłymi wolontariuszami EKS

Chcesz dowiedzieć się czym jest Europejski Korpus Solidarności? Czy można wyjechać na wolontariat w czasach covid?  Co możesz robić w ramach wolontariatu zagranicznego?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące wolontariatu zagranicznego dołącz do wydarzenia organizowanego przez Ambasadorów Europejskiego Korpusu Solidarności. Zdobędziesz informacje „z pierwszej ręki” i będziesz mieć okazje poznać prawdziwe historie wolontariuszy!

https://www.facebook.com/EuropeanSolidarityCorps

Program Na Pozostałe
Dni wydarzenia

Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

To już za nami

To jeszcze przed nami

24.05

Pierwszy dzień wydarzenia

26.05

Trzeci dzień wydarzenia

27.05

Czwarty dzień wydarzenia

28.05

Ostatni dzień wydarzenia

Masz pytanie?
Napisz do nas!

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania związane
z tegoroczną edycją Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

4 + 8 =