Daj swojej wizji głos!

ETM 2024

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Europejski Tydzień Młodzieży 2024! Komisja Europejska organizuje taki tydzień tematyczny co dwa lata, aby zachęcać młodzież w Europie i na świecie do aktywnego udziału w życiu obywatelskim.

Chcesz się dowiedzieć, co oferuje UE? Interesuje Cię jej działalność? Chcesz się wypowiedzieć na temat decyzji, które mają dla Ciebie znaczenie? Chcesz wziąć udział w wydarzeniach i dyskusjach? Masz doskonałą okazję, by wyrazić swoje zdanie!

Data: 12-19 kwietnia 2024 r.

„Voice your vision” (Temat: Demokracja i wybory europejskie)

Europejski Tydzień Młodzieży 2024 odbędzie się na dwa miesiące przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zaplanowanymi na 6–9 czerwca 2024 r. Oznacza to, że zarówno demokracja, jak i wybory europejskie będą głównym punktem debaty. Najwyższy czas, aby europejska młodzież bardziej zaangażowała się w życie społeczne i w procesy demokratyczne. Skorzystaj z okazji, by wyrazić swoje zdanie i pamiętaj, żeby pójść na wybory!

Dlaczego warto wziąć udział w imprezie

  • będziesz uczestniczyć we wszelkiego rodzaju wydarzeniach w Europie i na świecie lub je organizować
  • weźmiesz udział w dyskusji na tematy ważne dla Ciebie i Twoich rówieśników
  • weźmiesz udział w debatach z udziałem polityków
  • dowiesz się więcej o unijnych programach dla młodzieży, takich jak Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności
  • poznasz historie innych młodych ludzi, które zainspirują Cię do działania
  • dowiesz się, dlaczego Twój głos ma znaczenie w nadchodzących wyborach europejskich.

Skontaktuj się z agencjami narodowymi programu Erasmus+ i Europejskim Korpusem Solidarności oraz siecią Eurodesk, aby uzyskać więcej informacji.