ZS im. Jana Śniadeckiego jako Beneficjent programu Erasmus włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży, organizując dla Młodzieży cykl konkursów i zadań integracyjnych. Jednym z Nich jest konkurs na plakat pt.  Nasza Przyszłość w Naszych Rękach. Zdecydowaliśmy się wykorzystać hasło przewodnie całego wydarzenia by uczniowie mogli min. nawiązać do problemów ŚRODOWISKOWYCH, SPOŁECZNYCH z jakimi boryka się Nasza Planeta oraz jakie mogą być tego konsekwencje. Mogą także zaproponować w plakatach rozwiązania tych problemów. Plakaty będą wystawione w szkolnych gablotach.

Nauczyciele wychowania fizycznego zaangażowali się w zorganizowanie zawodów sportowych by młodzież faktycznie poćwiczyła na świeżym powietrzu oraz by podkreślić tym samym jak ważna jest aktywność dla Naszego ZDROWIA.

Dodatkowo Angliści przeprowadzą konkurs językowy w formie quizu ( dwa etapy) jako podkreślenie iż znajomość języka obcego WŁACZA NAS SPOŁECZNIE do globalnej wioski jaką stał się otaczający Nasz Świat oraz by ponownie poczuli ducha rywalizacji jako WŁĄCZENIE DO SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ. Naszym zdaniem wielu młodych ludzi po miesiącach izolacji od szkoły i rówieśników przestało postrzegać się jako członek społeczności szkolnej.