Rozmawiajmy o aktywiźmie w sieci (i migracjach)

Według badania „Młodzi cyfrowi” średnia wieku, w którym dziecko w Polsce otrzymuje swój pierwszy smartfon, to dziesięć lat. Wirtualny świat stał się więc naszym naturalnym środowiskiem – tu zdobywamy wiedzę, szukamy autorytetów, informacji, opinii, utrzymujemy kontakt ze znajomymi. Media społecznościowe mogą jednak pełnić jeszcze jedną ważną funkcję – być platformą do mówienia o rzeczach ważnych, budowania dialogu, dzielenia się swoimi historiami i doświadczeniami, aktywizmu i obywatelskiej aktywności.

Jak to zrobić? Nie ma na to jednego przepisu! Zapraszamy do wspólnego poszukiwania odpowiedzi i sposobów na skutecznie działanie online z Szymonem Reichem. Szymon znany jest między innymi z 7. edycji Top Model, wciąż pracuje w modelingu, a oprócz tego rozwija się jako muzyk. Stale poszerza pola swoich działań i zainteresowań, jest aktywny jako mówca, a o jego zaangażowaniu w szeroko pojęty rozwój osobisty świadczy chociażby publikacja autorskiego plannera (nie)doskonały w zeszłym roku. Jako były wolontariusz w fundacji Mladiinfo ma doświadczenie z projektami międzynarodowymi. Wspólnie z nami opracuje pomysły na aktywizm i budowanie dialogu i otwartości w mediach społecznościowych. Wziął udział w kampanii „Ponad granicami. Rozmawiajmy o migracjach”, w której opowiedział swoją historię migracji i tożsamości.

Zapraszamy osoby w wieku 13-19 lat. Przewidziane jest miejsce dla ok. 40 uczestników i uczestniczek.

Warsztat organizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i odbędzie się podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Jest organizowany w ramach programu „I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek”, który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.